Günümüzde araç kliması konforlu bir sürüş için dört mevsim gerekli olmaktadır. Kışın buğu önleyici ve ortam ısısını normalleştirme özelliği, yazın ise özellikle Antalya’da dayanılmaz nem ve ısıdan korunmak için mutlaka olması gereken bir özelliktir. Klimanın 4 mevsim konforlu çalışması için en az yılda bir tam bakımı gerekmektedir.

Polen filtreleri mutlaka mevsim geçişlerinde kontrol edilmeli gerekliyse değiştirilmeli bakteri koruyucu temizlik yaptırlmalıdır. Antalya’da yaz aylarında sürekli çalışan klimanın serin olamsına ragmen kışında ara ara çalıştırılması gerekmektedir. Klima kompresörünün ara ara çalıştırılması gaz prensibi ile işlevini yapan klimanın kompresör ömrü için çok önemlidir.

Her yıl bakımını yaptırmak klimanın sağlıklı çalışması için önemli olduğu gibi en geç 2 yılda birde klima gaz kontrolu de yapılmalıdır.

Karhan Otomotiv garantisi ile kontrol edilen klimalar da zamanında bakımdan dolayı bakteri oluşumu engellenmiş olup bu dünyanın göz bebeği tatil bölgesi Antalya’da her mevsim konforunuzdan ödün vermeden günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.