Karhan Oto Servis Periyodik Bakım Kapsamı

Motorlu araçların performansını yüksek tutmak ve güvenli sürüş sağlamak amacıyla belirli aralıklarla (gün veya km) kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Oto periyodik bakım sayesinde kontrollerin yapılmasıyla oluşabilecek ciddi hasarların önüne geçilebileceği gibi sürüş konforunu da arttırdığı düşünülerek kaza risklerini minimize etmektedir. Karhan Oto Servis hizmetleri içinde yer alan periyodik bakım kapsamları talebe göre aşağıdaki sıralamaya göre yapılmaktadır.

Lastik Bakımı

Aracın yer ile temasının sağlandığı lastiklerin güvenli sürüş ölçülerinde olması güvenliğin birinci aşamasıdır, bu bağlamda lastik derinlik ölçümleri sibop kapak ve muhafaza durumları kontrol edilmektedir. Karhan Oto periyodik servis hizmeti almaya gelen aracın öncelikle lastik ölçümlerini yapmakta ve araç sahibine sorun var ise uyarı ve ikazlarını yapmaktadır. Balans, basınç düzeyi, hava ve ya nitrojen seviye kontrolleri ve var ise eksikliği giderilmektedir.

Motoryağı Değişimi

Karhan Oto aracın sınıfına ve özelliklerine göre 10 bin km. bakımı, 20 bin km. bakımı, 50 bin km. bakımı gibi periyodik yağ değişimi gereken araçlarda gerekli ölçümleri yaptıktan sonra birinci sınıf motor yağı ile değişimleri gerçekleştirmektedir. Motoryağı, aracın çalışması esnasında hareketli parçalar arasında bir yağ filmi oluşturarak sürtünme ve aşınmanın önüne geçer. Motor yağı içerdiği katkılar sayesinde motor parçalarını temizler ve uzun kmlerce aracın orijinalliğini muhafaza eder.

Yağ Filtresi Değişimi

Motor yağını süzme ve yağlama kanallarının açık kalmasını sağlayan yağ filtresinin mutlaka zamanında değişimi gerekmektedir. Yağlama kanallarının açık kalması motorun performansını korumaya yardımcı olmaktadır. Zamanın da değişen filtreler kanalların tıkanmasının önüne geçmekte ve buda aracınızın daha uzun km yol yapmasına olanak tanımaktadır. Karhan Oto Antalya Güzeloba bölgesinde her sınıf araca en kaliteli marka yağ il değişim hizmeti sunmakta, kalite ve uygun fiyat politikası ile siz müşterilerine uygun şartlarda hizmet vermektedir.

Hava Filtresinin Değişimi

Karhan Otomotiv Antalya Merkez Güzeloba’da araç motoruna sürekli temiz hava girdisini sağlayan hava filtrelerini periyodik olarak değiştirmekte, havadaki tozu süzerek motora temiz hava girişi sağlayan hava filtresinin yeni olması sebebiyle aracın sürüş performansının standart düzeyde olmasını ve yakıt performansının olması gereken düzeyde olmasını sağlamaktadır.

Polen Filtresi Değişimi

Özellikle Antalya’nın yaz aylarında olmazsa olmaz olan klima otomobil içerisinde temiz hava sirkülasyonunun yapma görevini eksiksiz yapabilmesi için polen filtresinin düzgün olarak bakımının yapılması ve zamanında değiştirilmesi gerekmektedir. Polen filtrelerinin zamanında değişimi sağlığımızda olumlu yönde etkilemektedir. Bakımsız filtreler bakteri üremesine zemin hazırlamaktadır.

Klima Sistemi Kontrolü

Özellikle sıcak iklimlerde vazgeçilmez ihtiyaç olan klimaların düzenli çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Karhan Oto bünyesinde klima ölçümleri yapılmakta ve niteliğine göre gazı tamamlanmakta, boru kontrolleri ve sirkülasyon kontrolleri yapılmaktadır.

Yakıt Filtresi Değişimi

Karhan Oto garantili servis hizmetleri içinde periyodik bakımlarından olan, aracın sürüş performansı ve yakıt tasarrufunu sağlayan en önemli parçalardan olan yakıt filtresi aracın depodan pompaya kadar olan geçiş sürecinde yabancı maddeleri süzerek yakıtın temiz şekilde pompaya ulaşmasını sağlayan yakıt filtreleri performans, yakıt tasarrufu ve çekiş gücünü sağlamaktadır.

Akü Bakım ve Değişimi

Karhan Oto Servisinde periyodik bakım hizmetini alan aracın, akü bağlantı kabloları, elektrolit seviye kontrolleri, kutup başı kontrol ve temizlikleri ve voltaj ölçümleri yapılmaktadır. Araca ilk hareketi veren akü standart seviyesi altındaysa, dinamolara zarar vereceğinden ve sürüş esnasında istenmeyen sorunlara sebep verebileceğinden normal seviyelere çıkmayacağı düşünülen akülerin değişimi gerçekleştirilmektedir.

Ateşleme Buji Kontrolü

Güzeloba otomotiv servisi Karhan Otoda benzinli araçlarda yakıt hava karışımının ateşlenmesini sağlayan buji kontrolleri yapılmakta ve hasar tespitinden değişimi gerçekleşmektedir. Bujilerde meydana gelecek sorunlar neticesinde araç tekleme yapabilmekte ve ateşleme sorunundan dolayı farklı hasarlar açabilmektedir. Karhan Otomotiv güvencesiyle periyodik bakımlarınızda size aracınızın genel durumları bildirilmektedir.

Fren Sistem Kontrolü

Sürüş emniyetinin başında frenler gelmektedir. Hayati öneme sahip bu bölümler mutlaka her kuşkulanıldığında ve periyodik bakımlarda detaylı kontrol edilmelidir. Karhan Oto Servis te alacağınız periyodik bakım hizmetinde, ön ve arka fren balata kontrolleri, fren hortumları, fren hidroliği kontrol edilmekte, göze çarpan her sorun detaylı bir şekilde araç sahibine bildirilmektedir. Karhan Oto bakımını yaptığı her aracı kusursuz çalışır halde teslim etmekte ve bir daha ki bakımınıza kadar gönül rahatlığı ile sürüş yapmanızı sağlamaktadır.

Far ve Aydınlatma Sistem Kontrolü

Karhan Oto Servis Antalya geneline oto bakım hizmeti vermekte olup motorlu araçların özellikle güvenli trafik için gerekli olan aydınlatma ekipmanları olan ön ve arka farlarına bakım ve onarım hizmetleri sunmaktadır. Işık ölçümleriyle görüş mesafe ayarları yapılmakta, tüm lamba kontrolleriyle keyifli sürüşler için fark edilir ayarlamaları yapmaktadır.

Süspansiyon Sistem Kontrolü

Karhan Oto periyodik bakım esnasında amortisörler, rot başı ve rotillerin kontrollerini sağlamakta, problemler varsa giderip yol tutuş performansını etkileyen bu parçaların tamirini veya değişimini sağlamaktadır.

Egzoz Sistem Kontrolü

Güzeloba servisimizde egzoz bağlantı nokta kontrolleri yapılmakta, çatlak kopma var ise tamirini gerçekleştirmekte, paslanma, çürüme var ise değişimleri gerçekleştirmektedir.